Medikal Makyaj Eğitimi

Meme Ucu Areola Mikropigmenentasyon

Doğuştan ya da memesi alınmış ve tedavi sonrası silikon taktırmış kadınlara mikropigmentasyon yöntemiyle yapılan areola çalışmasıdır.

Günümüzde her 10 kadından birisinin meme kanserine yakalanmakta. Kadınlar, göğüslerinin tamamını veya bir kısmını bu nedenle kaybetmektedir. Tedavisi tamamlandıktan sonra ve silikon takıldıktan sonraki aşamada bu hanımlarımızın en çok canını sıkan konu, göğüs ucunu kaybetmiş olmalarından dolayı yaşadıkları estetik kaygılar ve buna bağlı olarak gelişen özgüven kaybıdır.

İşte tam bu noktada 3 boyutlu meme ucu simülasyonu uygulaması devreye girmektedir. Meme cerrahisi sonrası, meme başı çizimi için kullanılan cihazlarla, ayarlanabilir bir iğne ile antialerjik doğal pigmentlerin cilt altına yerleştirilmesiyle yapılıyor.

Başlıca uygulama alanlarından biri de meme kanser cerrahisi sonrası meme başı ve koyu renkli çevresi areola çizimidir. Meme başı ve çevresi yapımı, mastektomi adıyla bilinen memenin alınması sonrasında memenin tekrardan yapılmasının gerçekleştirildiği tedavi yolculuğunun son aşamasıdır. Memeyi meme gibi gösteren son dokunuştur.

Meme ucu simülasyonunda 3 boyutlu bir etki yaratıldığından birçok renk bilgisi gerektirir. Renk seçiminde diğer meme başı ve çevresi baz alınabilir ya da kişinin isteğine uygun renkte kullanılabilir. Bu durumda her iki memenin aynı renk ve ölçüde olması esas olandır. Ömür boyu kalıcı paramedikal pigmentler kullanılarak yapılır.

Başvuru Formu