Kalıcı Makyaj Kıl Tekniği Eğitimi

6 günlük online olarak teorik ders görüyorsunuz. Saat 12:00 – 17:00 arasında yapılıyor. Ders başlamadan önce size whatsapp üzerinden bir link gönderiyoruz, tıklayarak derse katılım sağlamış oluyorsunuz.
Eğitim Pazartesi – Cumartesi günleri arasında online olarak verilmektedir.

– 1.Gün: Cilt tipleri, cilt tiplerine göre kalıcılık süresi. Tekniklerin olduğu videolar bakım süreci, teknikler neden farklılık gösteriyor. Mikroblading ve Makine arasındaki fark nedir gibi alt yapınız oluşturuluyor.
– 2.Gün: Göndermiş olduğumuz malzemelerin içerisinde bir yüz şablonu var ve kaş yok, kaş tasarımı nasıl yapılır, altın oran nedir, cetvelle kaş eşitleme bilgileri verildikten sonra sizden tasarım yapmanız istenecek. Bu yüz şablonlarından fazlaca gönderiliyor ve ev ödevi veriliyor.
– 3.Gün : Anatomi, pigmentoloji, renk seçimleri ve detayları, renk değişimleri ve nedenleri .Sosyal medya yönetimi fotoğraf çekimi gibi detaylar anlatılacak.
– 4.Gün : Bir önceki günün kısa bir tekrarı yapılıyor. Patenti Yüksel Biçer’ e ait, iki teknik öğreniyorsunuz. Nedir bu teknikler; Messy ve İskelet Gölgelendirme Kıl Tekniği. Şablonlar üzerinde 3 boyutlu kara kalem çalışmaları yapılıyor, aynı zamanda gölgelendirme, yani pudralama dediğimiz tekniğini de öğreniyorsunuz. Ev ödevleri veriliyor.
– 5.Gün ve 6.Gün Lateks üzerinde cihazla çalışmalar yapılacak. Makineyi nasıl kullanmanız gerekiyor, tutuş açınız , iğneyi nasıl takmanız gerekiyor gibi bilgilerde whatsapp üzerinden sizinle paylaşılacak.
Altı günlük Online Kalıcı Makyaj Kıl Atım Tekniği Eğitimini bittikten sonra, sizi iki gün Akademimizde misafir ediyoruz.

Birinci gün Lateks çalışması, ikinci gün canlı model uygulamasına geçiliyor. Şehir dışından gelen öğrencilerimize canlı model konusunda biz yardımcı oluyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim kurumu olduğumuz için, alacağınız belgeler MEB onaylı Kalıcı Makyaj yapabilir belgesi olacaktır. Ayrıca Dünya Standartlarında eğitim aldığınıza dair ISO9001 katılım sertifikasına da sahip olacaksınız.

Eğitim bittikten sonra kendinizi yeterli bulmamanız halinde farklı bir eğitim gruplarına da misafir öğrenci olarak katılabilirsiniz.

Eğitimde bir üst seviyeye de geçmek ve ilerlemek isterseniz, 3 aşamadan oluşan; Bronz, Gümüş ve Gold eğitim seviyelerimiz mevcut.
Bu seviyeler tamamlandığında Yüksel Biçer ile birlikte fuarlarda co-asistanlık yapabilirsiniz.

Başvuru Formu

    Eğitimden Görüntüler